problem citroen c4 II, błąd P1A9C

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Samochód:
citroen c4 II
Imię:
Arkadiusz
PostNapisane: 21 lut 2019, o 15:34
Witam. Mam citroena c4 II 1,6 e HDI 2014 r. Kupiłem samochód 8 miesięcy temu i nagle przy odpalaniu zaczął wyświetlać błąd "awaria silnika napraw samochód". Postawiłem samochód u mechanika, podłączył komputer i wykrył błąd "akumulator energii" wykonał pomiary i stwierdził, że akumulator jest do wymiany i go wymienił. Błąd wyświetla się cały czas mimo wymiany akumulatora i mechanik stwierdził, że nowy akumulator został źle wczytany. Po rzekomo poprawnym wczytaniu nowego akumulatora sytuacja jest bez zmian. Razem z wyświetlaniem błędu przy odpalaniu silnika/przekręceniu kluczyka miga kontrolka ECO (start stop). Dodatkowo powiem, że samochód jest po stłuczce i system start stop został prawdopodobnie uszkodzony przy tej stłuczce. Od kupna samochodu system start stop nie działał. Po prostu nagle samochód zaczął wywalać taki błąd (razem z zapalającym się światełkiem ECO). Czy ktoś zna taki problem? Proszę o pomoc.

Powrót do Citroën C4