c4 Grand Picasso 2.0 HDI 2008 - kilka pytań nowicjusza - TYŁ

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Samochód:
c4 Grand Picasso 2.0 HDI 2008 Exclusive
Imię:
Piotr
PostNapisane: 13 maja 2019, o 20:14
Witajcie,
Jestem świeżo upieczonym właścicielem tego woziku i mam tylną klapę zniszczoną. Muszę kupić nową, ale coś mi nie gra, bo mam wersję z otwieraną szybką, o czym się dopiero dzisiaj dowiedziałem szukając klapy, ale włącznik nie otwiera tej szyby, klapa jest bez chromowanej listwy pod szybą, podczas gdy pod bocznymi szybami mam ten chrom. Podmieniłem włączniki otwierania klapy i szyby i nadal szyba nie działa. Czy to możliwe, że spalił się silnik w zamku? Czy jest oddzielny bezpiecznik otwierania szyby?
Jak powinien wyglądać właściwie tył tego auta? Obecnie mam taki:
Obrazek
Obrazek

I czy w ogóle ten przycisk nie ma przypadkiem blokady, że przy otwartej klapie nie otworzy szyby? Bo teraz po uderzeniu klapa jest ciągle otwarta. I kolejna sprawa próbowałem nawet na śrubokręt zamknąć zamek klapy całej, on wiecznie odbija? Jest uszkodzony, czy czegoś o tych samochodach nie wiem i nie da się jak w innych symulując śrubokrętem oczko w podłodze zatrzasnąć zamka?

Oraz druga sprawa, jeśli mogę liczyć na waszą wiedzę i życzliwość, widzę braki w wyposażeniu tego ustrojstwa bo co powinno być w tym miejscu?
Obrazek
A na koniec już drobnostka, do czego służą te przyciski?
Obrazek

Samochód:
C4 grand picasso exclussive
Imię:
Wojciech
PostNapisane: 29 cze 2019, o 12:49
1 przy otwartej klapie nie można otworzyć szyby
2 to miejsce na latarkę która pełni też rolę oświetlenia wew.

Powrót do Citroën C4