Dziwna usterka w układzie zapłonowym

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C5.

Samochód:
Citroen C5
Imię:
Artur
PostNapisane: 14 maja 2019, o 14:41
Witam, posiadam citroena c5 z 2003 roku z silnikiem 1.8 benzyna.
Pare tygodni temu zaczęły wyskakiwać mi błędy, straciłem wolne obroty a po chwili jazdy odcinało mi 1 cylinder.
A więc pokolei, po wykasowaniu błędów wszystko jest ok, do puki nie zacznę kręcić silnika do 3,5 - 4,5 tysiąca.
Po chwili ( max 15 minut ) wyskakuje błąd P 0203 ( uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra 1 - Cylinder 3 ). Trace wtedy około 15 - 20 % mocy i wolne obroty. Po kolejnych kilku minutach jazdy check engine zaczyna mrugać, odcięcie mam przy 4000, trace 50% mocy. Po odczekaniu 20 - 30 minut wszystkie błędy można usunąć a autko jedzie normalnie. Wymienione były wtryski i cewka zapłonowa a usterka jak była tak jest.
3 mechanik walczy już tydzień a efektów nie widać. Pojawia się też błąd P 0172 (mieszanka za bogatą (bank1)).
Przejechałem z mechanikiem 120 km po autostradzie z obrotami max 2700 i wszystko było ok wystarczyło kilka minut na obrotach w przedziale 3000 - 4200 i przymusowy postój na kasowanie błędów.
Wszystko zaczyna się od błędu P0203 po chwili ( 2-5 minut ) P0172 po kolejnej chwili ( 5-10 minut) migający check i utrata cylindra.
Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?
Czujnik położenia wału lub wałka ?
Sterownik wtrysków?
Jakieś inne pomysły?
Z góry dzięki za pomoc, jak się z tym uporam to dam znać co było przyczyną.
Pozdrawiam Artek.

Powrót do Citroën C5