c4 grand picasso - V 2.0 140 km, automat - co sądzicie

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Samochód:
opel meriva
Imię:
Radosław
PostNapisane: 16 maja 2019, o 09:45
Witam,
ostatnio zastanawiam się nad kupnem używane c4 grand picasso. Początkowo myślałem o silniku 1.6 VTI 120 KM, odrzucając turbodoładowaną wersję ze względu na jej bolączki. Ale i ten slinik 1.6 120 km ma swoje problemy, nie mówiąc już o tym że jest trochę słaby (przejechał się dwa razy takim samochodem). Myślę więc o silnik 2.0 140 KM, wraz z hydraulicznym automatem (nie chę półautomatu). Niestety takie silniki montowane były chyba do 2009, a myślałem o nowszym samochodzie. Zastanawiam się jednak czy nie skusić na jakiś egzemplarz z 2008/2009. Niestety nie widać też na runku samochodów pochodzenie polskiego z takim silnikiem, tylko sprowadzane - no i rzecz jest jasna mają już swój przebieg skoro mają 10 lat.

Co sądzicie o tym silniku, a co ciekawsze dla mnie o tej skrzyni? Jakieś doświadczenia swoje, bądź innych? Ile taki silnik (i skrzynia) mogę przejechać ? No bo jak kupie samochód z 200 tys, to bym chciał jeszcze 100 przejechać.

Dodam, że szukam benzyniaka z uwagi na to że 90% to jazda po mieście. A i mam dość obecnego diesla :)

Wprawiony kierowca
Wprawiony kierowca

Samochód:
Citroen C4 GP 2,0 16V
Imię:
Tomasz
PostNapisane: 9 cze 2019, o 11:01
Witam
Jestem posiadaczem właśnie takiego egzemplarza o który pytasz. Auto z 2007 roku zakupiłem w 2014 i był to samochód sprowadzony z przebiegiem ok 160 tys. czysta benzyna. Miałem pewne obawy co do przebiegu ale po sprawdzeniu przed zakupem w serwisie, mechanicy raczej potwierdzali ten przebieg, wiadomo 100% pewności nigdy nie ma. Obecnie ma przejechane ok 230 tys.
Moje doświadczenia z użytkowania. Samochód sprawdza się dobrze. Jeśli chodzi o silnik to nie miałem żadnych problemów, pracuje równo i cicho. Automatyczna skrzynia biegów, wiadomo że nie jest to jakaś sportowa dwu sprzęgłowa, ale do rodzinnego samochodu się sprawdza. Zmiana biegów jest delikatnie odczuwalna jednak można się przyzwyczaić. Szkoda tylko że jest 4 biegowa. Poza tym automat to duża wygoda zwłaszcza w mieście. Elektronika, której w tym samochodzie nie brakuje, działa poprawnie, poza niewielkimi chochlikami nie mającymi wpływu na funkcjonowanie auta.
Na co zwrócić uwagę. Jeżeli zamierzasz kupić auto z zawieszeniem pneumatycznym, to zwróć uwagę na stan miechów zawieszenia. Wymiana jest dosyć kosztowna. W silniku nie ma żadnych turbo dpf czy innych wynalazków, więc jeżeli pracuje równo i nie ma żadnych wycieków to raczej ok. Wiadomo trzeba sprawdzić klimatyzację, działanie czujników parkowania, elektroniki pokładowej itd. Miej również na względzie ceny niektórych części zamiennych, np uszczelki pod pokrywy zaworów nie występują w ofercie serwisu i sklepów z częściami, dostępne są jedynie w komplecie z pokrywami koszt jednej to ok 550 PLN, a trzeba wymienić np dwie to już się robi niezła sumka. Można jednak czasem znaleźć na alle... same uszczelki jedna kosztuje ok 150 PLN więc warto poszukać.
To wszystko co na chwilę obecną przychodzi mi do głowy. Nie jestem mechanikiem a jedynie użytkownikiem tego auta. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz na forum albo priv. :D

Powrót do Citroën C4