c4 grand picasso - V 2.0 140 km, automat - co sądzicie

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C4, C4 Picasso, C4 Cactus.

Samochód:
opel meriva
Imię:
Radosław
PostNapisane: 16 maja 2019, o 09:45
Witam,
ostatnio zastanawiam się nad kupnem używane c4 grand picasso. Początkowo myślałem o silniku 1.6 VTI 120 KM, odrzucając turbodoładowaną wersję ze względu na jej bolączki. Ale i ten slinik 1.6 120 km ma swoje problemy, nie mówiąc już o tym że jest trochę słaby (przejechał się dwa razy takim samochodem). Myślę więc o silnik 2.0 140 KM, wraz z hydraulicznym automatem (nie chę półautomatu). Niestety takie silniki montowane były chyba do 2009, a myślałem o nowszym samochodzie. Zastanawiam się jednak czy nie skusić na jakiś egzemplarz z 2008/2009. Niestety nie widać też na runku samochodów pochodzenie polskiego z takim silnikiem, tylko sprowadzane - no i rzecz jest jasna mają już swój przebieg skoro mają 10 lat.

Co sądzicie o tym silniku, a co ciekawsze dla mnie o tej skrzyni? Jakieś doświadczenia swoje, bądź innych? Ile taki silnik (i skrzynia) mogę przejechać ? No bo jak kupie samochód z 200 tys, to bym chciał jeszcze 100 przejechać.

Dodam, że szukam benzyniaka z uwagi na to że 90% to jazda po mieście. A i mam dość obecnego diesla :)

Powrót do Citroën C4