Wentylator chłodnicy włącza się tylko przy otwarciu auta

Wszystkie sprawy dotyczące modelu Citroën C5.

Samochód:
C5 II
Imię:
Kamil
PostNapisane: 14 cze 2019, o 15:19
Hej
Mam problem z cytryną c5 II 2005 2.0 Pb +lpg która kupiłem kilka dni temu. :D Wczoraj wskazówka temperatury wystrzeliła w kosmos po 2 godzinach stania w korku (akurat na wyjeździe na autostradę czyli już po najgorszym, tylko 41 stopni pokazywał komp :lol: ).
Ogólnie przestał działać wentylator od chłodnicy.... zauważyłem, że chwilę po usterce jeszcze włączał się na 1 bieg po ponownym uruchomieniu auta i po kilku sekundach zamierał. Po kilku próbach całkowicie przestał reagować.
Bezpieczniki sprawdzone są ok, odpięcie czujnika temperatury płynu (to ta wtyczka przy termostacie?) nie daje żadnej reakcji.

I teraz ciekawostka, wieczorem wychodząc do sklepu poszedłem zobaczyć czy się coś się zmieniło z cytrusem.
No i co....
Teraz wentylator chłodnicy pracuje kilka sekund na 2 biegu gdy otwieram/zamykam auto pilotem (choć nie za każdy razem).
Za to gdy odpale silnik i włączę klimatyzację brak jakiejkolwiek relacji... No może kompresor się kilka razy włącza i wyłącza i tyle. Ogólnie klima przestała działać.

Ogólnie ten słynny przekaźnik I moduł jest razem z wentylatorem? Wieczorem będę to rozbierał i zaglądał do środka(do wiatraka, z auta już go wytrgałem).

I mam pytanie, co to za "okrągła kostka" podpięta do jednej z 3 wtyczek wentylatora?

Pzdr

EDIT: Jest możliwość że takie zachowanie spowodował padnięty przekaźnik przy wentylatorze? Po podaniu napięcia na pin 1 i 2 słychać kliknięcie, ale nie ma napięcia na 3 i 5...
Ale to chyba wogóle by się nie załączał wentylator, nawet po otwarciu auta?

Powrót do Citroën C5