Długi czas na ssaniu

Wszystkie sprawy dotyczące modeli Citroën: C3, C3 Plurier, C3 Picasso.

Samochód:
Citroen c3 I 1.4i rok prod 2008
Imię:
Krzysztof
PostNapisane: 10 lut 2020, o 19:56
Dzień dobry jestem na tym forum nowy tak wiec witam Wszystkich i chciałbym zapytać, może miał ktoś taki problem: Citroen C3 I rok prod.2008 silnik 1.4 i moc 73km. przebieg 33tyś. autko od nowości w rodzinie, zero problemów aż do momentu założenia lpg m-ki Lovato Smart jakieś 3 tygodnie temu. przebieg na gazie 800km. od dnia kiedy został założony LPG problem, rano temperatura na zewnątrz około 5C po odpaleniu samochód jedzie na ssaniu około 5 km obroty 1200. poszarpuje przy zmianie biegów na benzynie i na gazie jak się przełączy , następnie trochę spadną do 1000 i tak trzyma przez kolejne 5-7 km.Przed montażem lpg samochód na ssaniu jechał nie więcej niż 3 lub 4 kilometry i już miał obroty około 800. Jak się zagrzeje /brak wskażnika/ że leci gorące powietrze z nawiewów jest wszystko OK. Jak trochę postoi 2 lub 3 godziny silnik jeszcze ciepły znowu ssanie się załącza i trzymają długo wysokie obroty 1200. Byłem u gazownika on twierdzi że lpg nic nie ma wspólnego ze ssaniem. Wymieniłem czujnik temperatury w termostacie ale nic to nie dało. Czy może robi się jakąś adaptacje przepustnicy bo odpinane były wtyczki i akumulator. Bardzo bym prosi o jakieś informacje bo nie wiem jak rozmawiać z gazownikiem bo umywa ręce , przed lpg na benzynie było przez tyle lat ok, a przebieg malutki.Za porady bardzo dziekuje.

Powrót do Citroën C3